Jesteś tutaj: Strona główna

Aktualności

 • Konferencja prasowa z okazji Światowego Dnia Reumatyzmu

  Konferencja prasowa z okazji Światowego Dnia Reumatyzmu

  W czwartek 8 października odbyło się spotkanie dla mediów z okazji Światowego Dnia Reumatyzmu. Organizatorem wydarzenia był Medyczny Program Edukacyjny, a partnerem naukowym Narodowy Instytut Geriatrii, Reumatologii i Rehabilitacji im. prof. dr hab. med. Eleonory Reicher. Wśród prelegentów znaleźli się klinicyści, eksperci ochrony zdrowia, jak również przedstawiciele środowisk pacjenckich. Prof. Brygida Kwiatkowska (dyrektor d.s. klinicznych NIGRiR) przedstawiła najnowsze wyniki badań dotyczących przyczyn opóźnień diagnostycznych w reumatologii. Zjawisko to jest szczególnie niebezpieczne w przypadku chorób zapalnych stawów, gdzie czas pomiędzy wystąpieniem pierwszych objawów choroby, a rozpoczęciem leczenia, wpływa znacząco na skuteczność terapii i szanse uzyskanie remisji.

  Więcej

  Piątek, 9 października 2015

 • KOMENTARZ DYREKTORA DO MATERIAŁU WYEMITOWANEGO W TVN24 W PROGRAMIE “CZARNO NA BIAŁYM” W DN. 05.10.2015 R.

  KOMENTARZ DYREKTORA DO MATERIAŁU WYEMITOWANEGO W TVN24 W PROGRAMIE “CZARNO NA BIAŁYM” W DN. 05.10.2015 R.

  Rada Mininistrów RP w dn. 25.08.2015 roku przyjęła rozporządzenie RM w sprawie reorganizacji Instytutu Reumatologii im. prof.dr n.med. Eleonory Reicher w Narodowy Instytut Geriatrii, Reumatologii i Rehabilitacji. Decyzją Rady Ministrów przekształcenie Instytutu nastąpiło w dn. 15.09. 2015 roku. Od tego momentu ropoczęło się formalne tworzenie Instytutu...

  Więcej

  Wtorek, 6 października 2015

 • Obchody Światowego Dnia Reumatyzmu

  Obchody Światowego Dnia Reumatyzmu

  Zbliżają się kolejne obchody Światowego Dnia Reumatyzmu. W tym roku, po raz pierwszy, przyświeca nam hasło „Wszystko w Twoich Rękach. Przejdź do działania”. Z tej okazji Narodowy Instytut Geriatrii, Reumatologii i Rehabilitacji wraz z partnerami przygotował szereg atrakcji dla chorych i ich rodzin.  W dniu 9 października (piątek) w Instytucie odbędzie się cykl wykładów poświęconych chorobom reumatycznym i życiu z nimi. Spotkania będą prowadzone przez naszych lekarzy oraz ekspertów. Równocześnie w Instytucie odbędzie się kiermasz, w czasie którego każdy otrzyma od nas drobny podarunek. Zapraszamy Państwa serdecznie.

  Więcej

  Poniedziałek, 5 października 2015

 • Narodowy Instytut Geriatrii, Reumatologii i Rehabilitacji im. prof. dr hab.med. Eleonory Reicher

  Narodowy Instytut Geriatrii, Reumatologii i Rehabilitacji im. prof. dr hab.med. Eleonory Reicher

  Szanowni Państwo,

  Z przyjemnością przekazuję Państwu bardzo ważną dla naszego Instytutu wiadomość. Decyzją Rady Ministrów, Instytut został zreorganizowany w Narodowy Instytut Geriatrii, Reumatologii i Rehabilitacji im. prof. dr hab.med. Eleonory Reicher. To długo oczekiwana i wyjątkowo korzystna zmiana.

  Więcej

  Wtorek, 15 września 2015

więcej aktualności